60. výročie vzniku pneumatík značky Kumho


Začínajúc s 20 pneumatikami za deň, spoločnosť sa stala popredným svetovým výrobcom pneumatík

● Vývoj inovatívnych produktov založených na najnovších technológiách, so svetovo prvou aromatickou pneumatikou, prvou 32-palcovou UHP pneumatikou a prvou 15-sériovou pneumatikou

V roku 2020 Kumho Tire oslavuje svoje 60. výročie a spoločnosť sa hrdo obzerá za úspešnou históriou: Všetko to začalo juhokórejskou dopravnou spoločnosťou Kwangju Buslines, ktorá bola veľmi nespokojná so štandardom kvality dostupných pneumatík pre svoju taxislužbu a autobusovú dopravu. Majiteľ Incheon Park sa preto rozhodol založiť svoj vlastný závod na výrobu pneumatík pod menom Samyang Tire Co. a čoskoro nato vyrobil prvú pneumatiku pre automobily, ktorá bola kedy vyrobená v Južnej Kórei.

V ďalšom kroku spoločnosť nadviazala vzťahy s veľkým americkým výrobcom pneumatík a bola tak schopná rozšíriť svoje aktivity do celého sveta. S cieľom podporiť expanziu na britskom trhu bola v roku 1977 založená dcérska spoločnosť Kumho Tyres, ktorá pod týmto menom dodnes funguje na celom svete.

Nová spoločnosť neustále rástla v jedného z popredných svetových výrobcov pneumatík. Ako globálny hráč má v súčasnosti Kumho Tyre 8 výrobných závodov v Kórei, Vietname, Číne a USA. Kumho má tiež výskumné a vývojové centrá v Kórei, Číne, Európe a Severnej Amerike.

Pozoruhodné úspechy

Šesťdesiat rokov je dlhá doba, ale Kumho Tyre je jedným z najmladších medzi poprednými výrobcami pneumatík, vďaka čomu je doterajší úspech ešte pozoruhodnejší:

● Spoločnosť Kumho Tire bola jednou z prvých, ktorá vyvinula pneumatiku Run-Flat pre trh s náhradnými dielmi

● kto vyrobil 15-sériovú a 32-palcovú pneumatiku pre SUV

● ktorý navrhol dymové pneumatiky červenej, modrej a žltej farby pre driftové súťaže

● a bol prvým kórejským výrobcom pneumatík, ktorý vybavil Mercedes-Benz triedy A pneumatikami s certifikátom EÚ (185/65 R15 88H Solus KH15 MO) v roku 2007

Pokročilé výrobné systémy

Najmladší a najvyspelejší závod na výrobu pneumatík bol otvorený v Macone v štáte Georgia v roku 2016. Továreň je vybavená najmodernejším automatizovaným výrobným systémom, ktorý zaisťuje najlepšiu kvalitu produktov a najvyššiu efektivitu výroby. Pokročilý sledovací systém s technológiou RFID, rovnako ako laserom riadené vozidlá a nepilotované dopravné prostriedky zaručujú plne automatizované pohyby produktov a riadenie výroby v reálnom čase na základe princípu „first in - first out“.

Početné ocenenia a inovácie

Spoločnosť vyrába pneumatiky pod prísnou kontrolou kvality a vyvíja produkty, ktoré vyhrali viacnásobné ocenenia vďaka nepretržitým investíciam do výskumu a vývoja. Je známa pre svoje inovácie a neustále skúma hranice technológie pneumatík. Dezén mnohých UHP pneumatík ako ECSTA PS91, ECSTA PS71 a SUV pneu Crugen HP71 boli ocenené cenou Design Awards. Medzinárodne prestížna iF-Design Cena je uznávaná spolu s Red Dot Design cenou a IDEA Design Cenou ako jedna z 3 najlepších ceremoniálov udeľovania ocenení za dizajn na svete. Okrem samotného návrhu sa predložené dizajny tiež hodnotia z hľadiska mnohých ďalších faktorov, ako sú materiál, inovácie, šetrnosť k životnému prostrediu, funkčnosť, pohodlie a bezpečnosť. Kumho je tiež jedným z lídrov vo výrobe koncepčných pneumatík pre koncepčné vozidlá. Súčasťou zoznamu vynikajúcich pneumatík je tiež inovatívna terénna pneumatika pre Hyundai koncepčné SUV „Carlino“ , rovnako ako bezvzduchová koncepčná pneumatika Kumho „BON - Narodenie sa v prírode“. Bezvzduchové pneumatiky sa objavujú čoraz viac v priemysle ako koncepčné štúdie. Vďaka nim by sa bezpečnosť na cestách mohla výrazne zvýšiť. Dôvody sú zrejmé - bezvzduchové pneumatiky sú ťažko náchylné na prerazenie, rozbité sklo alebo klince a nemôžu prasknúť.

Výhradný dodávateľ pneumatík

Spoločnosť je tiež významným hráčom v medzinárodnom motoristickom športe a bola výhradným dodávateľom pneumatík pre „Majstrov Formuly 3“ v rokoch 2002 až 2016. V skutočnosti nie menej ako 10 z najznámejších F1 vodiči položilo základ svojej kariéry tým, že súťažili a vyhrali na hladkých závodných pneumatikách Kumho. Okrem motoršportu podporovalo Kumho aj množstvo tradičných klubov v najlepších európskych ligách ako oficiálny pneu partner. Okrem Schalke 04, Hertha BSC a Hamburger SV v nemeckej Bundeslige, malo Kumho zastúpenie aj v španielskej La Lige, bolo dlhoročným sponzorským partnerom Manchester United a v rakúskej Bundeslige partnerom šampionátového rekordmana SK Rapid. V súčasnosti pôsobí ako pneu partner pre anglický klub Tottenham Hotspur, nemecký Bayer 04 Leverkusen a český prvoligový klub Mladá Boleslav. V USA je Kumho od roku 2014 oficiálnym dodávateľom pneumatík pre NBA (Národnú Basketbalovú Asociáciu).

Partner automobilového priemyslu

Spoločne s automobilovým priemyslom spoločnosť Kumho Tyre už teraz vyvíja pneumatiky pre vozidlá, ktoré budú na trhu za dva až tri roky. Vďaka tejto úzkej spolupráci môže Kumho čerpať z technického know-how, ktoré má iba niekoľko výrobcov pneumatík. Samozrejme aj aktuálne výrobky profitujú z tohto know-how, napríklad pri použití optimalizovaných kaučukových zmesí v prebiehajúcej výrobe. Početné modely od prémiových výrobcov BMW, Mercedes-Benz a Volkswagen majú v súčasnosti v prvovýbave pneumatiky Kumho, avšak značky ako Jeep, Škoda, Renault, Hyundai a Kia sa tiež spoliehajú na pneumatiky v prvovýbave od spoločnosti Kumho. Prvýkrát v histórii Kumho Tyre začal nedávno kórejský výrobca pneumatík podporovať model Audi pneumatikami do prvovýbavy. Odteraz bude Audi Q5 vybavené vzorom Kumho Crugen Premium KL33 v rozmere 235/55 R19 101H.

Špičkový výkon a technologický pokrok

Sortiment pneumatík Kumho zahŕňa všetky typy športových pneumatík UHP, pneumatiky pre automobily pre letné a zimné obdobie, ako aj celoročné pneumatiky a pneumatiky pre dodávky. Všetky výrobky sa vyznačujú optimálnym výkonom, dobrou a vysokým komfortom. V závislosti na špecifikácií ponúkajú vynikajúcu stabilitu pri vysokej rýchlosti, zlepšenú spotrebu paliva a vynikajúcu priľnavosť na snehu a ľade. A pre najnovší vývoj v automobilovom priemysle môže Kumho ponúknuť aj špeciálnu pneumatiku pre elektrické vozidlá s názvom Wattrun VS31. Kumho Tyre znamená špičkový výkon v kvalite a technologickom pokroku. Pneumatiky od spoločnosti Kumho zaručujú všetkým zákazníkom bezpečnosť a spokojnosť, čo je tiež pôsobivo potvrdené v nezávislých testoch pneumatík. Pre tím Kumho Tyre majú zákazníci a prvotriedne služby najvyššiu prioritu a ich cieľom je byť Lepší. Vo všetkých smeroch.